elite-kosmetologia.pl

elite-kosmetologia.pl – uroda, moda, lifestyle

powiększanie biustu kwasem hialuronowym
Uroda

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym – czy warto?

Powiększanie piersi jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej, a osoby z kompleksami na temat swojego biustu można spotkać niemalże na każdym kroku. Jednak nie wszyscy mają tyle odwagi, aby umówić się na klasyczną operację z wykorzystaniem silikonowych implantów lub nie mogą tego zrobić z innych przyczyn. Dla takich osób dobrą alternatywą jest powiększanie biustu kwasem hialuronowym. Co to za metoda? Jakie są jej zalety i wady? W tym artykule odpowiemy sobie na powyższe pytania.

Kwas hialuronowy – co to takiego?

Kwas hialuronowy, czy też hialuronian sodu to związek chemiczny występujący naturalnie w ciele każdego człowieka. Jest on odpowiedzialny za wiązanie wody w organizmie, jak i nawilżanie oraz ujędrnianie skóry. Z upływem lat człowiek ma go w sobie coraz mniej i właśnie to jest bezpośrednią przyczyną powstawania zmarszczek i innych problemów dermatologicznych. Dlatego też kwas hialuronowy jest jednym z najczęściej wykorzystywanych w medycynie estetycznej środków. O dziwo można go też użyć do powiększania piersi!

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym

Wszystko co lekarz musi zrobić to wypełnić powiększane piersi odpowiednią ilością naturalnej substancji i odpowiednio ją rozprowadzić poprzez masowanie biustu. Dlatego też ta metoda nie wymaga operacji chirurgicznej ani nie pozostawia po sobie żadnych blizn. Kwas hialuronowy pozwala powiększyć biust nawet o dwa rozmiary. Jak dokładnie przebiega zabieg powiększania piersi żelem hialuronowym?

Pacjenci klinik medycyny estetycznej otrzymują miejscowe znieczulenie, po czym na piersiach wykonuje się malutkie nacięcie, podobne do zwykłego skaleczenia. To właśnie przez nie lekarz, z użyciem specjalnych strzykawek, wprowadza do piersi kwas hialuronowy. Cały proces trwa zwykle 30-40 minut, a pacjenci prawie nigdy nie wymagają hospitalizacji lub długiej rekonwalescencji. Możliwość powrotu do obowiązków codziennego życia niemalże od razu po powiększeniu piersi jest jedną z głównych zalet takiego zabiegu. Jakie są inne z nich?

Pozytywne aspekty powiększania piersi żelem hialuronowym

Wymieniając zalety powiększania biustu z użyciem kwasu hialuronowego należy przede wszystkim przypomnieć, że jest to zabieg niewymagający przeprowadzenia operacji chirurgicznej. Dzięki temu jest on bardzo bezpieczny, a pacjenci nie mają powodów do obaw. Na bezpieczeństwo przekłada się też fakt, że kwas hialuronowy jest substancją naturalną dla człowieka, co całkowicie wyklucza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej po zabiegu. Sprawia to też, że piersi po zabiegu wyglądają bardzo naturalnie i praktycznie nie sposób stwierdzić, że były powiększane.

Czy powiększanie biustu kwasem hialuronowym ma wady?

Niestety użycie żelu hialuronowego nie jest metodą idealną. Ma on dokładnie jedną znaczącą wadę, jaką jest trwałość efektów, czy też jej brak. Organizm bardzo łatwo wchłania kwas hialuronowy wprowadzany do piersi, dlatego w przeciągu roku lub dwóch lat substancja ulegnie biodegradacji, a biust powróci do swojego naturalnego kształtu. Mimo tego, że zabieg z użyciem kwasu hialuronowego jest rozwiązaniem tymczasowym to jego cena jest bardzo wysoka. Jeden taki zabieg kosztuje od 3000 do 6000 złotych.