Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Skin cycling – nowy trend w pielęgnacji skóry twarzy

21 sierpnia 2023 Skin cycling - nowy trend w pielęgnacji skóry twarzy

Skin cycling to starannie zaplanowana rutyna pielęgnacyjna stosowana przez kobiety na całym świecie. W tym podejściu duży nacisk jest kładziony nie tylko na kolejność wykonywanych czynności, ale także na rodzaj wykorzystywanych kosmetyków. Skin cycling bazuje na produktach bogatych w składniki aktywne, ale jednocześnie zakłada, że powinno się je stosować z umiarem. Sprawdź, na czym dokładnie polega ten trend!

Skin cycling — podstawowe założenia

Skin cycling jest przeznaczony dla osób, które chcą w krótkim czasie znacząco poprawić kondycje swojej skóry. Ten sposób pielęgnacji skóry stanowi doskonałą profilaktykę przeciwstarzeniową i możesz go z łatwością dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Wspomniana metoda jest szczególnie polecana osobom ze skórą szarą, ziemistą, skłonną do niedoskonałości i przebarwień, przesuszoną i wiotką. Na czym polega skin cycling? Jest to harmonogram pielęgnacji skóry twarzy rozpisany na 4 dni. W każdym dniu należy wprowadzić odrębny filar pielęgnacji do wieczornej rutyny, podczas gdy poranna rutyna nie ulega zmianie. Skin cycling to nowa praktyka, które jest rekomendowana przez dermatologów, ponieważ pozwala na dostosowanie składników aktywnych do kondycji skóry i preferencji danej osoby.

Z jakich etapów składa się skin cycling?

Skin cycling składa się z 4 etapów, które doskonale się wzajemnie uzupełniają. Zabiegi należy wykonywać rano i wieczorem przez 4 dni, następnie można powtórzyć cały cykl od nowa. W skin cycling wieczorna rutyna składa się z takich elementów jak:

  • dzień 1 – złuszczanie,
  • dzień 2 – retinoidy,
  • dzień 3 i 4 – regeneracja, nawilżanie, odbudowa bariery hydrolipidowej.

Natomiast poranna rutyna codziennie powinna wyglądać tak samo. W jej ramach należy używać dobrej jakości serum z witaminą C, krem łagodzący i odbudowujący mikrouszkodzenia oraz kosmetyki z wysokim filtrem SPF. Specjaliści zalecają, aby stosując skin cycling, sięgać po kosmetyki z naturalnym i sprawdzonym składem. Dlatego przed zakupem konkretnego produktu, dokładnie zapoznaj się z jego etykietą i zaleceniami producenta. Dodatkowo to ważne, aby wybierać kosmetyki, które będą dostosowane do Twojego wieku, typu cery i kondycji naskórka.

Witamina C w skin cycling — jaka jest jej rola?

Witamina C ma wiele cennych właściwości, które sprawiają, że bardzo korzystnie oddziałuje na naszą skórę. Ten składnik jest jednym z najważniejszych elementów rutyny pielęgnacyjnej określanej mianem skin cycling. Jaka jest jej rola? Witamina C w skin cycling ma za zadanie pobudzić fibroblasty do produkcji kolagenu, a także zwiększyć jędrność i gęstość tkanek. Kosmetyki z witaminą C wspomagają procesy regeneracyjne, chronią skórę przed stanami zapalnymi i wzmacniają naczynka. Ten związek jest też bardzo silnym antyoksydantem, dzięki czemu hamuje rozwój wolnych rodników i zapewnia skórze młody wygląd. Kremy z witaminą C to także doskonały sposób na walkę z przebarwieniami, ponieważ prowadzi do ujednolicenia kolorytu skóry.

Prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy nie zajmie Ci dużo czasu, jednak to ważne, aby dobrze zaplanować wszystkie czynności i stopniowo wdrażać odpowiednie preparaty. Skin cycling to metoda, z której mogą wygodnie skorzystać wszystkie kobiety, które chcą wyraźnie poprawić kondycję swojej skóry i skutecznie zadbać o jej zdrowy wygląd.

Redakcja elite-kosmetologia.pl

Nasz zespół to grono ekspertów specjalizujących się w tematyce macierzyństwa, mody, urody, zdrowia i lifestyle'u. Dzielimy się profesjonalną wiedzą i praktycznymi poradami, aby inspirować naszych czytelników i wspierać ich w codziennych wyborach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Aluminium w antyperspirantach
Skin cycling - nowy trend w pielęgnacji skóry twarzy
Odmładzanie

Jesteś zainteresowany reklamą?

Odmładzanie