elite-kosmetologia.pl

elite-kosmetologia.pl – uroda, moda, lifestyle

pokój dla dziecka
Dziecko

Jak urządzić dobrze pokój dla dziecka?

Gdy w domu pojawia się dziecko zmianie ulegają wszystkie aspekty codziennego życia. Mowa tu również o umeblowaniu domu, ponieważ nawet noworodek potrzebuje swoich własnych czterech kątów. Z kolei pokój dla dziecka jest specjalnym miejscem, dlatego nie może być zaaranżowany tak jak reszta pomieszczeń w domu. Jak zatem powinno urządzać się pokoje dla dzieci? O czym należy pamiętać? W tym artykule wspomnimy o wszystkim czego małe dziecko wymaga i potrzebuje od swojego pokoju. Zapraszamy do przeczytania!

Kolory pokoju dziecięcego

Oczywiście przy aranżacji pokoju dla dziecka ma się do wyboru znacznie więcej niż tylko jeden dominujący kolor. Przyjmuje się jednak, że w takim pomieszczeniu powinna panować czysta biel lub jasne, pastelowe kolory. Nie tylko mają one bardzo dobry wpływ na samopoczucie malucha, ale również doskonale odbijają światło, co jest bardzo ważne w każdym pokoju dziecięcym. Mowa tu zarówno o kolorze ścian i sufitów, jak i o meblach oraz ozdobach wnętrza. Nic też nie stoi na przeszkodzie aby połączyć ze sobą dwie piękne barwy, przykładowo pastelowy błękit z różem.

Ściany w pokoju dziecięcym

Omówiliśmy już kwestię kolorystyki pokoju dla dziecka, ale nie zapominajmy, że ściana niekoniecznie musi być pokryta farbą. W pomieszczeniu może równie dobrze znaleźć się tapeta, a często to ona wydaje się być najlepszym rozwiązaniem dla pokoju dziecięcego. Wyjątkowe nadruki z pewnością wpłyną dobrze na wyobraźnię dziecka, co znacznie ułatwi mu prawidłowy rozwój. Możliwy jest też kompromis w postaci specjalnych naklejek na pomalowanych ścianach.

Jakie meble do pokoju dziecięcego?

Żaden pokój nie obejdzie się bez dobrych mebli – nawet ten dziecięcy. Należy jednak pamiętać, żeby poza wcześniej omówionymi jasnymi kolorami cechowała je też praktyczność. Organizery na zabawki, czy też komoda na ubranka wydają się być koniecznością. Nie można jednak zapomnieć też o tym, że dzieci rosną jak na drożdżach. Dlatego najlepiej jest zakupić łóżeczko, które daje możliwość licznych regulacji – na przykład obniżenia dna, zmiany rozmiaru, czy też łatwego zdemontowania barierek ochronnych. Rodzice lub opiekunowie dziecka powinni też mieć na uwadze bezpieczeństwo swojego dziecka. Przez wzgląd na to bardzo często stosuje się takie rozwiązania jak chociażby przykręcanie szaf, komód i innych ciężkich mebli do ścian. Takie zabezpieczenie prawie nigdy nie jest widoczne, a w wielu przypadkach potrafi uratować zdrowie, czy nawet życie malucha.

Miejsce do zabawy dla dziecka

Prawie nigdy nie widuje się pokojów dziecięcych w innych koncepcjach niż ta minimalistyczna. Jest tak dlatego, ponieważ każde dziecko potrzebuje jak największej przestrzeni w pokoju, tak aby mogło się zawsze swobodnie bawić. W końcu takie czynności jak układanie wieży z klocków, czy spacerowanie z lalką w wózku wymagają dużo miejsca. Dobrze jest też umieścić w pokoju dywanik dziecięcy, który idealnie wyznaczy przestrzeń do zabawy, jednocześnie nadając całemu pomieszczeniu przytulności.