elite-kosmetologia.pl

elite-kosmetologia.pl – uroda, moda, lifestyle

jak powiększyć usta
Lifestyle

Jak powiększyć usta – poznaj sprawdzone domowe sposoby

Duże, miękkie i pełne usta to jeden z symboli kobiecości. Niestety, nie każdej kobiecie dane jest się nimi cieszyć. Nawet te, które mogły pochwalić się właśnie takimi ustami jako nastolatki, z czasem odkrywają ze smutkiem, że upływający czas nie obchodzi się z nimi łagodnie. Jak powiększyć usta? Największą popularnością cieszą się zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, istnieje jednak także wiele naturalnych metod – tańszych, a jednocześnie wcale nie mniej skutecznych.

Powiększanie ust bez tajemnic

Obstrzykiwanie ust kwasem hialuronowym, opisywane jako najbardziej znana metoda powiększania ust, cieszy się dużą popularnością. Zabieg ten wypromowały aktorki i piosenkarki, coraz większa dostępność salonów kosmetycznych sprawiła jednak, że stał się on dostępny także dla tych kobiet, które nie myślą o karierze aktorki lub modelki. Choć jednak stosowanie wypełniaczy cieszy się opinią bezpiecznej i skutecznej metody powiększania ust, nie każda kobieta decyduje się na ten zabieg. Wiele pań nie ukrywa, że panicznie boi się igły, mocnym argumentem przemawiającym przeciwko takiemu rozwiązaniu wydaje się jednak również jego dość wysoka cena. Czy zatem można powiększyć usta bez igły? Okazuje się, że przynajmniej kilka domowych sposobów zasługuje na to, aby zainteresować się nimi.

Powiększ usta bez wychodzenia z domu

Lista domowych sposobów na powiększanie ust jest dość długa. Bez względu jednak na to, z jakim ich rankingiem będziemy mieli do czynienia, z pewnością szybko dostrzeżemy, że jedno z czołowych miejsc zajmuje masowanie ust szczoteczką do zębów. Oczywiście, nie każda nadaje się tak samo dobrze do podobnego zabiegu, najlepszą opcją wydaje się zatem sięgnięcie po taką, która posiada włosie miękkie lub średnio twarde. Jeśli masaż ma być skuteczny, należy pamiętać nie tylko o konieczności jego regularnego wykonywania. Pomaga także delikatność i stosowanie okrężnych ruchów. Zbyt duży nacisk na wargi będzie je podrażniał nie przyczyniając się wcale do bardziej spektakularnego efektu końcowego.
Coraz większe grono zwolenników ma również metoda znana jako powiększanie ust przyprawami. Nie doprowadzi ona do trwałych zmian, może jednak zagwarantować ciekawy efekt krótkotrwały, idealny w kontekście randki lub spotkania rodzinnego. Maseczka z przypraw na usta może bazować na chili, kardamonie, imbirze albo pieprzu. Przyprawy należy rozpuścić w miodzie. Papka powinno zostać nałożona na czerwień wargową i trzymana tam aż do chwili, gdy pojawi się delikatne mrowienie. Metoda ta jest skuteczna, nie powinno się jej jednak nadużywać, aby nie doprowadzić do podrażnienia warg.

Znaczenie właściwej pielęgnacji

Zastanawiając się nad tym, jak powiększyć usta, nie wolno zapominać również o tym, że na ich wygląd wpływa w dużym stopniu to, w jaki sposób podchodzi się do kwestii związanych z codzienną pielęgnacją. Nie można więc zapominać choćby o regularnym peelingu nawilżającym usta i wygładzającym je. Dobrym rozwiązaniem są też balsamy nawilżające. Ich stosowanie zwiększa elastyczność i poprawia jędrność ust, jeśli zaś postawi się na balsam z dodatkiem chili lub mentolu, już po jednym użyciu usta będą sprawiać wrażenie optycznie większych.