elite-kosmetologia.pl

elite-kosmetologia.pl – uroda, moda, lifestyle

mezoterapia igłowa twarzy
Uroda

Mezoterapia igłowa twarzy – wszystko co musisz wiedzieć

Niestety chyba nie ma człowieka, którego skóra twarzy z wiekiem nie straciłaby swojej jędrności i nawilżenia na rzecz coraz liczniej występujących zmarszczek. Kliniki medycyny estetycznej mają na takie sytuacje wiele rozwiązań, które skutecznie odmładzają skórę pacjentów. Jednym z nich jest mezoterapia igłowa twarzy, czyli zabieg polecany przez nawet najbardziej wymagające kobiety i mężczyzn. Na czym polega ten sposób odmładzania? Jakie są jego efekty? Na te pytania odpowiemy sobie w poniższych częściach artykułu.

Mezoterapia igłowa twarzy – co to takiego?

Mezoterapia igłowa twarzy to zabieg mający na celu wprowadzenie pod skórę odmładzających preparatów naturalnych, opartych w głównej mierze na kwasie hialuronowym i licznych witaminach. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest ich bardzo dokładne wchłonięcie przez głębsze warstwy skóry, co jest niemożliwe przy użyciu nawet najlepszych kosmeceutyków. Wstrzykiwany preparat jest dobierany indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta, tak aby w połączeniu z jego cerą zadziałał jak najlepiej. Zabieg mezoterapii igłowej zwykle odbywa się w trzech-czterech seriach.

Jak przebiega zabieg mezoterapii twarzy?

Wiele osób pewnie już się tego domyśliło, ale preparaty odmładzające są wstrzykiwane pacjentom z użyciem cienkich, precyzyjnych igieł. Po nałożeniu znieczulenia na twarz specjalista przechodzi do serii ponad stu zastrzyków, co ma na celu wprowadzenie substancji do każdego zakątka twarzy pacjenta. Niektórzy twierdzą, że zabieg jest bezbolesny, natomiast inni mimo znieczulenia odczuwają lekkie ukłucia.

Twarz bezpośrednio po zabiegu

Prawie nigdy nie zdarza się aby skóra twarzy po zabiegu wyglądała „normalnie”. Każde ukłucie zostawia po sobie mały bąbel, przypominający ukąszenie komara. Ponadto przez dwa tygodnie na skórze twarzy mogą (ale nie muszą) pojawiać się inne niedoskonałości, takie jak strupki, siniaki, czy pryszcze. Jednak wraz z upływem czasu będzie ich coraz mniej, a efekty stają się coraz bardziej widoczne.

Ostateczny efekt mezoterapii igłowej twarzy

Skóra twarzy po wprowadzeniu do niej substancji odżywczych staje się bardzo jędrna i odpowiednio nawilżona, a wszystkie zmarszczki znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Nie są w stanie tego zmienić żadne niekorzystne warunki atmosferyczne, a dzięki temu że efekt utrzymuje się nawet do 12 miesięcy, pacjenci mogą cieszyć się idealną skórą twarzy praktycznie przez cały rok. Mezoterapia igłowa twarzy zdecydowanie jest warta swojej ceny.