elite-kosmetologia.pl

elite-kosmetologia.pl – uroda, moda, lifestyle

krem z filtrem pod makijaż
Uroda

Jak wybrać dobry krem z filtrem pod makijaż?

Skóra twarzy przez cały rok jest narażona na liczne zagrożenia. Nie służą jej nie tylko promienie słoneczne, ale także drobinki kurzu oraz zanieczyszczone powietrze. Nic więc dziwnego, że coraz więcej uwagi poświęca się kremom do twarzy stosowanym przed nałożeniem makijażu. Te z filtrem nie są już zresztą postrzegane jako rozwiązania, po które należy sięgać jedynie latem. Kobiety dbające o cerę starają się mieć je pod ręką bez względu na porę roku.

Krem pod makijaż dla lepszej ochrony

Osoby, które do tej pory nie decydowały się na krem z filtrem pod makijaż mogą mieć problemy ze zrozumieniem, dlaczego w ostatnich latach kosmetykowi temu poświęca się tak wiele uwagi. Trudno przecież nie zauważyć tego, że w sprzedaży nie brakuje ani pudrów, ani podkładów z filtrem SPF, a to może oznaczać, że sam krem nie musi być już wspomagany w ten sposób. Specjaliści, którzy zawodowo zajmują się dbaniem o skórę twarzy przestrzegają jednak przed tak optymistycznymi założeniami.
Ich doświadczenie podpowiada, że tylko krem nakładany bezpośrednio na twarz rzeczywiście dba o cerę. Nawilża ją i regeneruje, chroni też przed szkodliwym wpływem agresywnych kosmetyków kolorowych. Jeśli jest dodatkowo wyposażony w wysoki filtr, przeciwdziała szkodliwym promieniom słonecznym bez względu na porę roku.

Jak wybrać mądrze?

Kremy z filtrem pod makijaż są oferowane w dużej liczbie, trudno więc dziwić się, że eksperci odradzają bezrefleksyjny wybór. Przestrzegają zresztą również przed najtańszymi propozycjami. Te przeważnie mają dość gęstą konsystencję. Nakładanie takiego kremu nie jest proste, może się przy tym okazać, że nie będzie on przyjazny również dla samych kosmetyków kolorowych, które przecież są sednem makijażu. Jeśli więc krem ma być dobry, należy oczekiwać od niego nie tylko ochrony skóry, ale i tego, że nie będzie utrudniał wykonania makijażu.
Przed dokonaniem wyboru dobrze jest zapoznać się z informacjami umieszczonymi na opakowaniu przez producenta kremu. Najlepszą opcją są kremy o delikatnie matującym działaniu, a więc takie, które przeciwdziałają świeceniu się skóry i stanowią dobrą bazę pod makijaż. Ważna jest także ich lekka konsystencja skracająca czas nakładania kosmetyku i przeciwdziałająca jego nieestetycznemu rolowaniu się pod podkładem. Także sam skład nie jest tu bez znaczenia. Im bardziej jest naturalny, tym lepiej.

Krem z filtrem pod makijaż a rodzaj cery

Wybierając krem z filtrem należy pamiętać także o posiadanym przez siebie typie cery oraz jego specyficznych potrzebach. Krem do cery tłustej nie powinien więc obejść się bez składników absorbujących nadmiar sebum, a ten przeznaczony do cery suchej poza ochroną przed promieniami słonecznymi musi też jak najlepiej nawilżać skórę. Właścicielki cery naczynkowej powinny zwracać uwagę na możliwie jak najwyższy filtr, a kobiety z cerą trądzikową muszą zadbać o to, aby konsystencja kremu była szczególnie lekka. Będzie to przeciwdziałać zatykaniu porów, co mogłoby prowadzić do pojawienia się kolejnych wyprysków i zaskórników.