elite-kosmetologia.pl

elite-kosmetologia.pl – uroda, moda, lifestyle

paznokcie efekt holo
Lifestyle

Jak uzyskać paznokcie z efektem holo?

Od kilku lat dużą popularnością cieszy się manicure hybrydowy. Nic dziwnego, ponieważ dobrze wykonany utrzymuje się na paznokciach przez około trzy tygodnie. Obecnie wiele kobiet nie decyduje się na tradycyjną jednokolorową płytkę, coraz częściej panie stawiają na aplikację specjalnych pyłków oraz ozdób nakładanych na hybrydę, dzięki którym można uzyskać wyjątkowy efekt. Co warto o nich wiedzieć?

Czym jest efekt holo?

Do zdobienia paznokci mogą posłużyć różne produkty. Na rynku dostępne są kryształki, cyrkonie i inne akcesoria, które można przykleić na płytkę. Alternatywą dla takich ozdób są specjalne pyłki zawierające niewielkie drobinki, dzięki którym zwykły manicure można zmienić w spektakularnie wyglądające paznokcie. Najciekawszym rozwiązaniem jest efekt holo.

To pyłek, dzięki któremu na płytce paznokcia można uzyskać holograficzny efekt. Dzięki niemu płytka pięknie się mieni – w zależności od tego pod jakim kątem pada na nią światło, widoczne są różne barwy. Na rynku dostępnych jest sporo pyłków do paznokci, które umożliwiają osiągnięcie różnych efektów, jednak chyba żaden z nich nie wygląda tak spektakularnie jak holo. Tym, co z pewnością ucieszy fanki pięknych paznokci jest fakt, że aplikacja pyłku jest bardzo prosta i można ją wykonać samodzielnie w domowych warunkach.

Jak uzyskać efekt holo?

Teoretycznie paznokcie efekt holo można uzyskać po aplikacji na dowolny lakier. Aby jednak podnieść trwałość manicure, warto używać pyłku na paznokciach hybrydowych. Rzecz jasna pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie płytki, należy zatem spiłować ją do pożądanego kształtu, wyciąć skórki, wypolerować paznokcie, a następnie odtłuścić je przy użyciu cleanera. Następnym krokiem jest aplikacja bazy, a następnie nałożenie dwóch warstw lakieru w dowolnym kolorze. Należy pamiętać o utwardzeniu każdej warstwy przy użyciu lampy UV lub LED. Kolejnym krokiem jest zastosowanie topu, który również należy utwardzić.

Na tak przygotowane paznokcie można zacząć aplikować efekt holograficzny. Przyda się do tego pacynka, która posłuży do aplikacji niewielkiej ilości pyłku. Należy delikatnie go wetrzeć w całą płytkę paznokcia. Trzeba to robić bardzo starannie, nie zapominając o konieczności pokrycia również krawędzi płytki. Kiedy pyłek zostanie rozprowadzony po całym paznokciu, należy usunąć jego nadmiar używając na przykład pędzelka. Ostatnim krokiem jest ponowne nałożenie topu i utwardzenie go w lampie. Można zdecydować się na aplikację efektu holo na wszystkie płytki, nic nie stoi na przeszkodzie, by pyłkiem pokryć tylko jednego czy dwa paznokcie, rezultat i tak będzie spektakularny.