elite-kosmetologia.pl

elite-kosmetologia.pl – uroda, moda, lifestyle

wyprawka dla noworodka
Dziecko

Co powinna zawierać dobra wyprawka dla noworodka?

Na narodziny dziecka trzeba się zawsze odpowiednio przygotować, a najlepiej jest zrobić to z ogromnym wyprzedzeniem. W końcu nie wiadomo kiedy maluszek się urodzi, a po przyjściu na świat nie będzie mogło niecierpliwie czekać aż rodzic zakupi wszystkie potrzebne mu akcesoria. Nie można jednak zapomnieć, że nie ma jednego przepisu na to jak powinna wyglądać wyprawka dla noworodka. Niemniej istnieje kilka akcesoriów, bez których nie obejdzie się żaden świeżo upieczony rodzic. W tym artykule postaramy się wymienić, naszym zdaniem, najważniejsze i najbardziej podstawowe z nich.

Ubranka dla niemowląt

Żadne dziecko nie obejdzie się bez odpowiednich ubranek, które zapewnią mu poczucie komfortu i ochronią przed zimnem. Należy jednak pamiętać, że dzieci rosną jak na drożdżach, dlatego najlepiej jest skompletować cały zestaw ciuszków o różnych rozmiarach. Niekoniecznie muszą być one nowe, zwłaszcza że te najmniejsze ubranka starczą noworodkom zaledwie na kilkanaście dni. Przez wzgląd na to bardzo łatwo je od kogoś odkupić, czy nawet zdobyć od jednego z członków rodziny.

Cała tona pieluszek

Czystych pieluch nigdy nie za wiele, zwłaszcza że maluchy potrafią nieprzyjemnie zaskoczyć rodzica niemalże w każdym momencie. Każdy rodzic, który nigdy do tej pory nie miał własnego dziecka, uświadomi to sobie wyrzucając worki na śmieci wypchane po brzegi pieluszkami. Jednak należy też zaopatrzyć się w innego rodzaju pieluchy – te flanelowe lub tetrowe. Można ich użyć do wycierania brudnych ubrań, prześcieradeł, jak i całej masy innych rzeczy. Taka pieluszka wielokrotnego użytku jest niezbędnikiem każdego rodzica.

Nie można zapomnieć o kocyku

Kocyk dziecięcy jest jednym z najważniejszych towarzyszy noworodka. Nie tylko zapewni dziecku odpowiednią temperaturę o każdej porze roku, ale też zawsze będzie mógł służyć za czystą powierzchnię, na której można położyć dziecko. Co więcej przytulny koc dziecięcy będzie bardzo ważny dla samopoczucia noworodka, który ma prawo czuć się przytłoczony wszystkimi nowymi bodźcami, które czekają na niego po opuszczeniu brzucha rodzica.

Tam gdzie kocyk się nie sprawdzi, czyli ręcznik dziecięcy

Wielu przyszłych rodziców umniejsza temu jak ważna jest obecność ręczniczka dziecięcego w wyprawce dla noworodka. Po kąpieli dziecko jest szczególnie narażone na choroby, niezależnie od tego jak ciepło jest w mieszkaniu. Dlatego najlepiej jest nie tylko delikatnie wytrzeć jego ciało, ale też otulić go specjalnym ręcznikiem. Koniecznie musi on mieć kaptur, który ogrzeje i dokładnie wysuszy jego główkę po wyjściu z łazienki.