elite-kosmetologia.pl

elite-kosmetologia.pl – uroda, moda, lifestyle

dopasowana sukienka na wesele
Moda

Jaka będzie dobrze dopasowana sukienka na wesele?

Przyjęcie weselne to bez wątpienia bardzo wyjątkowa okazja, a na takie okazje trzeba się koniecznie elegancko ubrać. Dlatego też sklepy z odzieżą oferują klientom całe katalogi wypełnione sukienkami weselnymi. Tak szeroki wybór mógłby wydawać się czymś dobrym, jednak wiele osób ma przez to niemały kłopot z zakupem odpowiedniej dla siebie sukni weselnej. Wiedząc to napisaliśmy ten krótki artykuł, w którym wymienimy wszystkie kryteria, które powinna spełniać dobrze dopasowana sukienka na wesele.

Sukienka weselna i jej kolor

Niezależnie od okazji, największy wpływ na wygląd sukienki zawsze ma jej kolor. Na weselu można sobie pozwolić na praktycznie każdą barwę tkaniny – poza zarezerwowaną dla panny młodej bielą oraz żałobną czernią. W zależności od pory dnia, pory roku, czy też miejsca, w którym odbywa się wesele można zdecydować się na przykład na radosną żółć, uwodzicielską czerwień, czy też delikatną beż. Modne są też sukienki wielokolorowe, na przykład w małe groszki lub florystyczne wzory.

Jakiej długości powinna być sukienka na wesele?

Wyróżnia się trzy podstawowe długości sukienek: mini, midi i maxi. Choć na weselach bardzo często widuje się najmniejszy i największy z nich, to najlepiej jest kierować się zasadą złotego środka i wybrać sukienkę midi. Nie będzie ona ujmować nikomu elegancji i kunsztu, jakie cechują długie suknie weselne, jednocześnie zapewniając wysoką swobodę ruchów i redukując ryzyko zabrudzenia. Ponadto z sukienką midi znacznie łatwiej jest poradzić sobie w ubikacji, co na weselu może się okazać kluczowe.

Samopoczucie na przyjęciu weselnym

Nie można zapomnieć też o tym, że na weselu nie jest się jedynie ozdobnym manekinem. Taniec, zabawy weselne, nawet sięganie po bardziej oddalone dania przy długim stole i samo jedzenie – wszystko to wymaga dużej wygody i nieograniczonych ruchów. Dlatego trzeba koniecznie ubrać sukienkę wykonaną z wygodnego, przewiewnego materiału i o odpowiednim kroju. Równowaga między elegancją a praktycznością jest tym, czym powinna się odznaczać każda dobrze dopasowana sukienka na wesele.

Nasze propozycje sukienek weselnych

Sukienką, która spełnia wszystkie wyżej wymienione kryteria jest sukienka rozkloszowana, zwana też koktajlową. Pasuje ona do każdej figury i jest wręcz idealnym połączeniem wygody i elegancji. Innymi sukienkami, których zakup warto rozważyć przed weselem, są ponadczasowe sukienki koronkowe, minimalistyczne sukienki ołówkowe oraz bardzo atrakcyjne sukienki hiszpanki.