elite-kosmetologia.pl

elite-kosmetologia.pl – uroda, moda, lifestyle

zestaw do robienia maseczek
Lifestyle

Najlepsze zestawy do robienia maseczek

Któż z nas nie chce wyglądać pięknie. A która z pań nie ma czasu na chodzenie do studia kosmetycznego? Bardzo wiele kobiet nie chce wydawać także pieniędzy na różnego rodzaju maseczki i zabiegi, które odświeżają i poprawiają napięcie skóry. Jednak teraz jest na to rozwiązanie. Maseczkę do twarzy możesz przygotować sobie sama w domu!

Zestaw do robienia maseczek

Dostępne są dwa rodzaje zestawów. Pierwszy z nich dostępny jest w prawie każdej drogerii. Jest to zestaw, który składa się z miseczki, miarek, pędzelków oraz szpatułki. Całość wystarczy do tego, aby precyzyjnie odmierzyć składniki, czyli wymieszać proporcjonalnie proszek z wodą i w ciągu kilku chwil masz gotową maseczkę. Drugi zestaw do robienia maseczek to maszynka. Dzięki niej możesz zrobić sobie samodzielnie maseczkę hydrożelową. Jest to nieco droższa propozycja, ale w porównaniu do cen gotowych maseczek w drogeriach taki zakup bardzo szybko się zwróci. Jest to urządzenie, które pozwala na zrobienie maseczki hydrożelowej ze świeżo wyciśniętych owoców lub warzyw, a więc sama natura! Taka maseczka w jednym płacie jest naturalna, wykonana ze składników, które znasz, a do tego zrobienie takiej maseczki to bardzo duża satysfakcja.

Jakie maseczki możesz wyczarować w domu?

Kupno zestawu do robienia maseczek pozwala na zrobienie sobie zabiegu pielęgnacyjnego ze składników odpowiednio dobranych i wyselekcjonowanych. Możesz dopasować składniki do swojej cery i do własnych potrzeb. Robienie maseczek w zaciszu własnego domu nie zabiera dużo czasu, a do tego wiesz, co się w niej znajduje. Zarówno pierwszy zestaw, jak również i drugi jest bardzo łatwy w obsłudze. Przydatne składniki do zrobienia maseczki możesz znaleźć wszędzie. Możesz skorzystać z gotowych zestawów lub wykorzystać własne produkty z lodówki lub z ogrodu. Dzięki tym zestawom możesz przygotować maseczkę ze spiruliny lub z glinki. Szczególnie dobre właściwości wykazuje glinka zielona francuska, która dobroczynnie wpływa na cerę. Ale także spirulina korzystnie działa na przebarwienia i inne dolegliwości skórne. Przy pomocy maszynki do robienia maseczek możesz wykonać naturalną maskę z owoców lub warzywa dostępnych w każdym sklepie, a może i nawet z Twojego ogrodu. Oczywiście można skorzystać z encyklopedii wiedzy, jaką jest internet i wybrać składniki maseczki, która będzie konkretnie miała przynieść jakiś efekt.

Zestaw do robienia maseczek nie tylko w domu, ale i w podróży

Zestawy do przygotowywania maseczek są idealnym rozwiązaniem nie tylko do domu, ale także w podróży. Zajmują one niewiele miejsca i można je zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Jest to także świetna okazja, aby zrobić sobie „babski wieczór” i domowe SPA wraz z przyjaciółkami. Nie trzeba wydawać ogromnych pieniędzy na kosmetyczkę. Wystarczy przygotować składniki i można naprawdę zrobić sobie maseczki, które nie tylko odżywią skórę, ale także poprawią jej wygląd, wygładzą drobne zmarszczki i zniwelują niedogodności. Zestaw przyda się każdej kobiecie, która chce dobrze wyglądać, a przy tym nie chce kupować produktów, które nie wiadomo jaki mają skład.