elite-kosmetologia.pl

elite-kosmetologia.pl – uroda, moda, lifestyle

emolium do kąpieli
Lifestyle

Właściwości oraz zastosowanie emolium do kąpieli

Wśród różnych produktów pielęgnacyjnych dla dzieci warto wyróżnić emolium do kąpieli. Dobrze jest dowiedzieć się nieco więcej na jego temat, a także poznać korzystne właściwości tego preparatu.

Opis produktu

Emolium do kąpieli jest emulsją, która z powodzeniem może być stosowana podczas pielęgnacji skóry najmłodszych dzieci. Jest to produkt przebadany dermatologicznie oraz klinicznie. Na etapie produkcji był konsultowany ze specjalistami w dziedzinie pediatrii oraz dermatologii. Oprócz tego produkt również uzyskał pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, dlatego jest w pełni bezpieczny.

Stosowanie produktu

Emolium to emulsja, która może być wykorzystywana do kąpieli dzieci już od pierwszego dnia życia. Produkt jest przebadany i posiada wszelkie niezbędne atesty oraz certyfikaty, dzięki którym możliwe jest stosowanie emulsji nawet w przypadku bardzo delikatnej i wrażliwej skóry dzieci i dorosłych. Produkt umożliwia odpowiednie nawilżenie skóry, a także zapewnienie jej ochrony poprzez odbudowanie głównej warstwy lipidowej naskórka. Już po pierwszej kąpieli skóra dziecka stanie się bardziej miękka i przyjemniejsza w dotyku.

Właściwości

Emolium do kąpieli zawiera w swoim składzie skutecznie działającą kompozycje olejków. Dzięki nim możliwe jest odpowiednie nawilżenie, a także zmiękczenie skóry dziecka. Oprócz tego na skórze pociechy tworzony jest filtr ochronny, który zapobiega powstawaniu podrażnień skórnych, co jest bardzo istotne w przypadku najmniejszych dzieci. Bariera skórna jest odbudowana oraz wzmocniona podczas stosowania tego preparatu, co warto uwzględnić podczas wyboru najodpowiedniejszego środka do mycia dla swojego dziecka.

Skład

Z całą pewnością można stwierdzić, że skład emolium jest bardzo korzystny dla skóry dziecka. Przede wszystkim w produkcie można znaleźć składniki pochodzenia naturalnego, takie jak na przykład olej macadamia, canola, awokado, a także masło shea. To one w dużej mierze są odpowiedzialne za pozytywne efekty stosowania produktu. Oprócz tego emolium zawiera w swoim składzie około 94 procent emolientów, co bezpośrednio wpływa na stan skóry dziecka podczas kąpieli oraz przez długi czas po niej.

Stosowanie

Emolium to produkt, który przeznaczony jest do codziennego stosowania w przypadku występowania skóry delikatnej, wrażliwej oraz skłonnej do podrażnień. W przypadku kąpieli dzieci najlepiej jest stosować jednorazowo porcję piętnastu mililitrów produktu, który powinno się dodać do wanienki z wodą. Jest to około pół miarki. Kąpiel w emolium powinna trwać około piętnastu minut, ponieważ po takim czasie będzie można zauważyć pozytywne efekty działania preparatu.