elite-kosmetologia.pl

elite-kosmetologia.pl – uroda, moda, lifestyle

retinol efekty
Lifestyle

Retinol – efekty i stosowanie

Retinol jest jednym ze składników, po które chętnie sięgają osoby chcące zadbać o jak najlepszą kondycję skóry. W sklepach i aptekach można znaleźć różne produkty z retinolem w składzie. Do wyboru są kremy, sera czy balsamy, dostępne są nawet kapsułki zawierające ten składnik. Jakie efekty można uzyskać używając retinolu i w jaki sposób go stosować?

Retinol efekty

Coraz więcej osób, którym zależy na opóźnieniu procesów starzenia, włącza do swojej pielęgnacji retinol. Efekty systematycznego używania produktów zawierających ten składnik są naprawdę świetne. Rzecz jasna, aby osiągnąć pożądane rezultaty należy na dłużej włączyć retinol do pielęgnacji, ponieważ są one zauważalne dopiero po kilku miesiącach stosowania.

Regularne stosowanie retinolu świetnie sprawdza się u osób z dużymi problemami skórnymi. To składnik, który normalizuje pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu przynosi dobre efekty u osób mających cerę tłustą lub skłonną do pojawiania się niedoskonałości. Dodatkowo retinol nakładany na skórę twarzy, przyspiesza odnowę komórek naskórka, a także wzmaga proces produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu z czasem skóra staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna. Jest też dobrze nawilżona, a widoczność zmarszczek znacząco się zmniejsza.

Używanie produktów, które w składzie mają retinol umożliwia pozbycie się nieestetycznych różnych przebarwień, jak choćby tych powstałych po zbyt długim pobycie na słońcu. Jest to możliwe, ponieważ ten składnik ma właściwości silnie złuszczające.

Retinol – stosowanie

W aptekach oraz drogeriach można znaleźć produkty z retinolem o różnym stężeniu, od 0,01 do 2%. Wielu osobom wydaje się, że to niewiele, warto jednak mieć świadomość, że najwyższe stężenie powinno być używane tylko po konsultacji z dermatologiem, niekiedy jest stosowane podczas profesjonalnych zabiegów w gabinecie kosmetycznym.

Produkty z retinolem powinny być używane podczas wieczornej pielęgnacji. Zaczynając stosować kosmetyki z tym składnikiem należy sięgać po produkty o niskim stężeniu. Dobrym pomysłem jest przyzwyczajenie skóry do działania retinolu. Jak to zrobić? Przez pierwszych kilka tygodni należy używać niewielkiej ilości produktu, nie więcej niż dwa razy w tygodniu. Po tym czasie można wybrać kosmetyk o większym stężeniu retinolu. Podczas używania produktów zawierających ten składnik, należy codziennie nakładać krem z wysokim filtrem UV, najlepiej postawić na SPF50. Osoby, które zapomną o ochronie przeciwsłonecznej mogą nabawić się nieestetycznych, trudnych do usunięcia przebarwień. Co ważne, nawet podczas stosowania retinolu jesienią i zimą, kiedy może się wydawać, że dostęp do słońca jest niewielki, nie można zapominać o aplikacji kremu z filtrem.

Kosmetyki zawierające retinol są przeznaczone dla osób, które mają pierwsze zmarszczki, lub chcą spowolnić proces starzenia się skóry. Po jakie produkty warto sięgać? Największe stężenie retinolu mają różnego rodzaju sera, jednak dobrze sprawdzają się także żele czy kremy zawierające ten składnik.