Kosmetologia estetyczna i podologia

PRZEDŁUŻANIE&ZAGĘSZCZANIE RZĘS

Metody :


Przedłużone rzęsy 1:1 to sposób na prawdziwie magnetyzujące spojrzenie, a jednocześnie naturalny efekt. To zabieg, który pozwoli wydłużyć i podkręcić rzęsy – co podkreśli Twoje spojrzenie. Sztuczne rzęsy pozwolą zaoszczędzisz mnóstwo czasu na makijaż.
Jest to doklejanie rzęs syntetycznych do rzęs naturalnych (w proporcjach 1:1 – stąd nazwa zabiegu).


Przedłużanie rzęs metodą 2:1 polega na przyklejaniu do pojedynczej, naturalnej, wcześniej odseparowanej rzęsy, dwóch rzęs sztucznych
( jedwabno-syntetycznych). Rzęsy  używane przy tej metodzie są bardzo elastyczne, miękkie i delikatne, charakteryzują się również komfortem noszenia oraz głęboką czernią.


„Lekka objętość”.Metoda polega na doklejaniu do rzęs naturalnych wachlarzy syntetycznych rzęs (4:1-7:1).


 Do każdej naturalnej rzęsy przyklejamy od dwóch (2d) do nawet kilkunastu (mega volume) rzęs. Dzięki temu rzęsy, które z natury są rzadkie mogą zmienić się w puszyste wachlarze


Cennik :

METODA 1:1 110zł
METODA 2D130zł
LIGHT VOLUME150ZŁ
MEGA VOLUME200zł
ZDJĘCIE RZĘS40zł
UZUPEŁNIENIE RZĘSod 100-150zł


ZABIEG PRZEDŁUŻANIA RZĘS BEZ WZGLĘDU NA METODĘ TRWA OD 1,5-2,5H.


Informacje o zabiegu:

Czy zabieg przedłużania rzęs jest bezpieczny?

Zabieg  aplikacji rzęs jest bezbolesny i bezpieczny. Rzęsy są przyklejane do naturalnych z odstępem od powieki co wyklucza styczność kleju z powieką.
Narzędzia używane do stylizacji rzęs przed każdym zabiegiem podlegają dezynfekcji, a płatki oraz taśmy do separowania rzęs są jednorazowego użytku.
Zabiegi odbywają się w pozycji leżącej przy zamkniętym oku.

Po aplikacji rzęs może wystąpić lekkie zaczerwienienie oczu które szybko znika.
Rzęsy można przedłużać kilka lat pod rząd bez żadnej przerwy pod warunkiem prawidłowego wykonania zabiegu, doboru odpowiednich rzęs oraz prawidłowej higieny oka  przez klientkę w domu.

Przedłużona rzęsa wypada gdy skończy się jej cykl życia, a w jej miejsce wyrasta nowa rzęsa do której po kilku tygodniach można dokleić rzęsę sztuczną.
W przypadku gdy klientka chce zrezygnować z noszenia rzęs przedłużonych przeprowadzany jest zabieg usuwania rzęs sztucznych za pomocą odpowiedniego środka łatwo usuwającego klej. Zabieg ten trwa około 15 do 30 minut, po czym rzęsy wyglądają jak przed pierwszym założeniem.

Jak przygotować sie do zabiegu?

Należy pamiętać iż przed zabiegiem trzeba wyjąć szkła kontaktowe.

Ponieważ demakijaż znacznie wydłuża czas zabiegu zaleca się dokładne zmycie makijażu przed zabiegiem za pomocą środków bezolejowych lub umycie wodą z mydłem.

W przeddzień uzupełnienia rzęs zaleca się bardzo dokładne umycie oczu za pomocą środków odtłuszczających (mydła, żelu do twarzy).

Absolutnie zabrania się przyjścia na uzupełnienie rzęs z rzęsami pomalowanymi tuszem (szczególnie wodoodpornym!)

Jeżeli klientka ma bardzo jasne rzęsy naturalne, zaleca się ich pofarbowanie kilka dni wcześniej.

Jak często trzeba uzupełniać rzęsy?

Gdy rzęsy naturalne kończą swój cykl życiowy wypadają pojedynczo. Takie zachowanie rzęs jest naturalne.
Przyklejając sztuczne rzęsy nie można dokładnie określić na jakim etapie cyklu życiowego są naturalne rzęsy (wzrostu, zaniku, spoczynku). Dlatego w celu utrzymania  efektu długich i gęstych rzęs potrzebny jest zabieg uzupełniający, który wykonuje się po około 2- 4 tygodniach.

Czy mogę malować przedłużone rzęsy?

Przedłużone rzęsy są tak piękne i o regularnym kształcie, że nie ma potrzeby ich malowania.

Dają efekt perfekcyjnie wykonanego makijażu oka.
Jednakże gdyby ktoś czuł potrzebę pomalowania rzęs, są do tego specjalne tusze na bazie wody, które nie rozpuszczają wiązań kleju.
W żadnym wypadku nie wolno używać tuszu wodoodpornego.

Jak pielęgnować przedłużone rzęsy?

Rzęsy przedłużone należy codziennie rozczesywać silikonową szczoteczką (którą dostaną panie gratis po zabiegu), aby utrzymać efekt rozdzielonych i podkręconych rzęs.
Kosmetyki do demakijażu okolic oczu powinny być bez oleiste. Należy dbać o higienę oka i przemywać je codziennie wieczorem. Do tego celu polecamy płyn do higieny intymnej lub szampon dziecięcy.
Nie powinno się również trzeć rzęs podczas demakijażu ponieważ osłabia to ich przyczepność. Makijaż zmywamy delikatnymi ruchami, u linii rzęs najlepiej patyczkiem kosmetycznym.

24 godziny po zabiegu powinno się unikać basenów, saun, kąpieli parowych i nadmiernego moczenia rzęs w celu lepszego utwardzenia kleju oraz intensywnego wysiłku fizycznego.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs:

– brak naturalnych rzęs Klientki z łysieniem (alopecia)
– cześniejsze wykonanie trwałej na rzęsach
– klientki poddawane chemioterapii (aplikacja możliwa dopiero po zakończeniu pełnego leczenia, w momencie gdy zostaje przywrócony prawidłowy     wzrost owłosienia)
– zapalenie spojówek
– zaćma
– zespół suchego oka
– Trichotillomania- nerwowe bezwiedne wyrywanie rzęs

– infekcje oka
– stwierdzona jaskra
– opryszczka powiek
– nadpobudliwość i brak cierpliwości

– cukrzyca 
– stany zapalne skóry
– stwierdzone infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybiczne oka lub w jego bezpośredniej okolicy

Nie uzupełniamy rzęs po innych stylistkach. Ewentualna decyzja o uzupełnieniu rzęs po innej stylistce, możliwa jest jedynie po fizycznym sprawdzeniu stanu i poprawności aplikacji. Cena takiego uzupełnienia zależy od stanu aplikacji i jest ustalana indywidualnie przez stylistkę.

Korekta rzęs

Biologiczny rytm życia naturalnych rzęs to od 60 do 90 dni. Gdy rzęsy naturalne skończą swój cykl życiowy wypadają pojedynczo z rzęsami przedłużonymi , a na ich miejsce pojawiają się nowe. Takie zachowanie jest całkowicie normalne i bez względu na to czy mamy wykonany zabieg czy nie. Nigdy nie wiadomo w jakiej fazie znajduje się aktualnie dana rzęsa (wzrostu,zaniku,spoczynku), w związku z tym dla utrzymania stałego efektu długich i gęstych rzęs konieczny jest zabieg uzupełniający po ok 2-4 tygodniach.

Czas trwania zabiegu uzupełniającego 1-2h.